Říjen – čas na výzvu

Jeleni v říjnu vyzývají své soky k zápolení o samice, já vyzývám své běhající přítelkyně k zápolení o medaili. Nebo alespoň k boji sama se sebou.

Datum: 13.10.2016wp_20170110_13_18_21_pro
Předmět: Běžecká výzva

Milé ženy, dívky,

asi vás překvapuje, že v říjnu posílám hecovací mail ohledně závodu, který se bude konat za ¾ roku. Jasně, chápu, úplně slyším ty komentáře: „Co blbne? Co já vím, co budu dělat příští rok v květnu!“
Ale myslím to vážně – výjimečná akce si žádá včasnou a důkladnou přípravu, trochu bláznovství a silnou vůli.  Věřím, že já toto vše mám. A proto do toho chci jít.

Kladu si za čest vás pozvat na účast v čistě ženské štafetě závodu „Vltava run 2017“ v termínu 13. – 14. května 2017.
Vltava run je štafetový závod družstev podél toku Vltavy na trase Zadov – Praha. To vše během jednoho květnového víkendu. Trasa měří úctyhodných 360 km a štafetová družstva mohou mít mezi 8 – 12 členy.
Vzhledem k tomu, že z 250 zúčastněných družstev bylo v roce 2016 jen 5 čistě ženských, rozhodla jsem se pro rok 2017 sestavit čistě dámskou štafetu pod hlavičkou našeho sportovního spolku Tigi-Shu. Být na 5. nebo 6. místě ve své kategorii je skvělý výsledek – nemyslíte?

Jsem optimista – myslím si, že to není tak hrozné – při počtu 12 lidí v družstvu na vás během 2 víkendových dnů vyjdou celkem 3 běžecké etapy o průměrné délce 10 km. To se snad dá přežít, ne? Já rozhodně chci sestavit tým o 12 lidech. Tady není čas na hrdinství.
Jasně – jaksi nekomfortní je fakt, že se běží nonstop, takže někdo startuje v 6 ráno, někdo běží ve 3 v noci a jiný dostane etapu v poledním horku. Ale stále věřím, že se to dá zvládnout a i na toto se dá natrénovat, pokud závod plánujeme dlouho dopředu.

Kdo o Vltava Run nikdy neslyšel, může se podívat na oficiální web závodu:
www.vltavarun.cz <http://www.vltavarun.cz>

Nebo shlédnout krátkou reportáž České televize:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10103510226-sport-v-regionech/216471290030015-vltava-run-2016/

Já si myslím, že od tohoto závodu můžete očekávat:
– silný týmový zážitek
– skvělý pocit z toho, že se podařilo překonat velkou překážku
– zažít „jet-lag“ i bez toho, že byste nastoupili do letadla
– nepoznané kouzlo nočního běhu
– pocit jisté výjimečnosti – přeci jen, čistě babských družstev je v tomto závodě jako šafránu
– dostane se vám pocty startovat za sportovní spolek Tigi-Shu:  www.tigi-shu.cz

Předpokládám, že oficiální registrace bude spuštěna začátkem listopadu. Proto se již nyní ptám, kdo do toho jde se mnou?

Startovné: pro prvních 50 registrovaných týmů je cena 12.000 Kč / tým, dále bude cena 15.000 Kč / tým. Takže zhruba +/- 1.000.- Kč na osobu podle toho, jak budu při registraci rychlá.

Již nyní počítám s Johanou, Janou, Martinou, kamarádkou od Martiny…
I se mnou je nás tedy nyní již minimálně 5. Ještě potřebuji 7 statečných a 2 železné rezervy.
Železnou rezervou myslím někoho, kdo má naběháno a je připraven se závodu zúčastnit v situaci, kdy někdo ze základní sestavy z jakéhokoliv důvodu odpadne.

A co vy ostatní? Tak jak?
Ozvěte se a dejte vědět – jestli běžíte, jestli účast zvažujete – proč ano, proč ne?, jestli máte dojem že jsem se zbláznila nebo jestli vám tahle zpráva připadá tak „mimo“, že spam tohoto typu už opravdu nechcete dostávat.

Prosím všechny statečné ženy, které již nyní vědí, že do toho chtějí jít se mnou a s Tigi-Shu – pošlete mi své nacionále (datum narození, adresa), ať mám vše včas připraveno na registrace.

Máte pochybnosti nebo dotazy? Volejte, pište…
Na tuhle bláznivinu se opravdu těším!

Helena

PS: Pokud máte na rok 2017 zaplacený pražský maraton, není pro vás Vltava run asi dobrou volbou. Obě akce se konají s odstupem jednoho týdne.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s