Dámská jízda Tigi-shu se představuje

Koncem ledna se naše štafetová sestava sešla na plánovaném srazu v hospodě. Chtěly jsme se navzájem alespoň trošku poznat, vidět že tenhle tým skutečně existuje i jinak než na soupisce. Byly jsme zvědavé, kdo je do závodu natěšený optimisticky a kde naopak máme trudomyslný klub odhodlaných skeptiků. A máme ho vůbec? To teprve ukáže čas.

WP_20170126_21_52_57_Pro
To jsme my: dole zleva Kamila V., Jana, Zuzka, Kamila S., Helena, nahoře zleva Pavlína, Veronika, Alena, Věrka (omluveny: Ivana, Martina, Johana)

A jaké jsou nejdůležitější závěry naší „ustavující schůze“?

  • Nikdo z nás v minulosti tenhle závod neběžel. Maminka Kamily S. ho běžela loni a moc ji to bavilo.
  • Většina z nás má stejnou obavu – nejsem dost rychlá, ostatní jsou na tom lépe než já, právě já budu ostatní zdržovat od lepšího výkonu.
  • Ženy obvykle nemají zkušenosti s řízením dodávky. V tomhle máme oproti mix týmům rozhodně nevýhodu. Krčit unavené nohy v malých autech se nám ale během závodu nechce.
  • Máme někdo tak obětavého manžela / partnera / přítele, že by byl ochoten dělat cyklotraséra na noční etapy? Hmm… Spíš to vypadá, že se naši opuštění manželé budou během závodního víkendu muset věnovat dětem, které budou stejně opuštěné jako oni.
  • Závod na dva dny – ale co na sebe? Budou stačit naše zásoby běžeckých modelů, nebo je to důvod k nákupům?
  • Naplánovat je potřeba úplně všechno. Sice jsme ještě nedoběhly ani k Lipnu, ale již nyní přemýšlíme o tom, kde bude nejlepší uspořádat after-party po úspěšném závodě.
  • Do poloviny května se některé z nás určitě potkají na některém z běžeckých závodů.
  • Dohromady máme celkem 27 dětí ve věku 2 až 23 let. Počtem dětí na běžkyni vysoce převyšujeme celostátní průměr. Naplnily bychom bohatě celou školní třídu.
  • Všechny členky naší štafety prohlašují, že do data konání závodu se ROZHODNĚ nechystají otěhotnět. Přestože mám „železné rezervy“, tak mi jako kapitánce spadl kámen ze srdce.
  • TĚŠÍME SE!
WP_20170126_21_54_01_Pro
Brousíme si zuby na medaile

Poznámky pod čarou:

Co vlastně znamená „Tigi-shu“ v názvu našeho týmu? Je to eskymácký výraz pro severní pól, v přesném překladu to znamená „velký kolík“.

Proč Tigi-shu? Když jsem začala organizovat štafetu pro VltavaRun, brala jsem jako automatické, že tahle ženská štafeta poběží za náš sportovní spolek: Tigi-shu. Za něj běháme, běžkujeme, sportujeme.

No dobře – Severní pól je OK – ale jak to vlastně celé vzniklo? Kdysi dávno, v minulém tisíciletí… Parta kamarádů měla poměrně neobvyklý koníček – týden v  zimě tradičně trávili na tzv. „polární výpravě“. To znamenalo zabalit stan, vzít lyže typu „dubiska“ (dřevěné! s kandahárem) a vyjet pokud možno vlakem do opuštěné polární krajiny. Tam na dřevěných lyžích pochodovali a spali ve stanu. Po vzoru polárních výprav takto prochodili Zakarpatskou Ukrajinu, Chibiny, Ural, několikrát Norsko. Postupně se jejich výbava i styl výprav měnil. Dnes jezdí v zimě do hor také, ale autem. Lyže mají skialpové, spí na horských chatách a zdolávají alpské vrcholy. A pořád si říkají Tigi-shu.

Tigi logo detail.jpg

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s