Běhovýlet nebo výletoběh?

Tuhle novou tréninkovou disciplínu jsem do přípravy na půlmaraton zařadila poprvé. Ukázalo se, že běhovýlet mne i Zuzku baví více, než kroužení po stále stejných a dobře známých běžeckých trasách.

Před půlmaratonem je vždy potřeba naběhat nějaké objemy a zařadit i běhy delší než 10 km. Abych měla scenérii běhu více rozmanitou, řešila jsem to obvykle tak, že jsem se někam přiblížila autem, tam si dala 15 km kolečko a jela zase autem domů zpět. Trochu moc americké, ale funkční. Když je ošklivé počasí, osvědčily se mi cyklostezky kolem Vltavy. Ale jakmile vyleze sluníčko, je na březích Vltavy větší provoz než na D1. Před dvěma týdny jsem si 15 km “odkroutila” na běžecky velmi oblíbené Ladronce. Oblíbené ano, ale ne pro někoho, kdo trénuje na půlmaraton. Přestože jsem velkoryse oběhla i Strahov se stadionem a protáhla si trasu do Hvězdy, pořád to bylo málo. Letohrádek Hvězda je krásný, ale když kolem něj člověk běží už počtvrté, tak se i taková hezká stavba okouká. Mimochodem – věděli jste, že od vstupní brány do obory je to k letohrádku přesně 1 km? Zajímavost… Ale celá Ladronka i s Hvězdou je pro půlmaratonisty v tréninku prostě malá.

Proto jsme se Zuzkou vynalezly běhovýlet. Z domova doklusneme pro zahřátí na strašnické nádraží. Tady sedneme do vlaku a to je paráda! Máme místa v 1. patře a zeshora krásný výhled na ujíždějící krajinu. Výlet začíná.

WP_20170319_09_16_32_Pro

Vystupujeme po 15 minutách v Uhříněvsi. A běžíme – kolem opuštěných novostaveb, přes vilkovou čtvrť, kolem obytných karavanů, přes starou třešňovku, kolem pasoucích se ovcí. Idylka jak někde na Slovensku. Asfaltové chodníky vystřídala nejprve štěrková cesta, potom udusaná pěšinka v sadu a nakonec naprosto parádně rozbahněná cesta. Kloužeme vpřed.

WP_20170319_09_43_39_Pro
Ovce!

Celé údolí Pitkovického potoka nevypadá o nic lépe – aby také ne, tady bývá bláto i v létě. Kontrolujeme chráněnou Pitkovickou stráň a slibujeme si, že až tady pokvetou koniklece, tak si sem zaběhneme se na ně podívat.

Zhruba v polovině běhovýletu se dostáváme do “známých vod”. Napojujeme se na údolí Křeslického potoka, kterým často běháme do Průhonic. Tedy ne potokem, ale tím údolím. A potom již po známé trase doblátíme do Petrovic. Tady končí divočina a začíná civilizovaná vycházková cesta kolem Hostivařské přehrady. Na asfaltovém chodníčku z nás opadává bláto. Nakonec ufuněný kopec k vlakové trati a dále podél kolejí až k “plotu kousavého psa”.  A už finišujeme domů.

Hezký běhovýlet – 13 km. Nebo výletoběh?

Ať tak či tak – bylo to fajn a mohlo to být delší. Příště pojedeme o stanici dále.

wp_20170319_11_01_43_pro.jpg

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s