Druhý běžecký „zájezd“

V rámci přípravy na půlmaraton se nám se Zuzkou osvědčilo odjet z domova vlakem a doběhnout zpátky. Proto jsme se dohodly na tom, že si běhovýlet za týden zopakujeme a přidáme si navíc jednu zastávku, aby byla trasa delší. Solidních 15 km je předpůlmaratónská nutnost.

WP_20170326_09_31_11_Pro
Zleva Verča, Helena, Zuzka, Jana. Ne, Veronice nevstávají před během vlasy hrůzou na hlavě. To se jen povedlo vtipně vyfotit popínavou rostlinu na nádraží v Kolovratech.

Přibraly jsme i Verču, která s námi v květnu poběží „Vltavu“. Verča přibrala Janu. Čtyři odhodlané běžící ženy – to se nevidí tak často. Když jsme cestou z Kolovrat probíhaly Uhříněvsí, vypadaly jsme opravdu jako běžecký zájezd. Nebo jako dámský komorní závod.

Ukázalo se, že:

  • pokud se více než 2 běžkyně domlouvají na společném výběhu, nemusí být vždy jednoduché se sejít
  • více lidí = vyšší tempo
  • když si dám k někomu do batohu telefon, je potřeba si ho vzít zpátky – jinak je ptoblém
  • pravá noha mne od minulého víkendu pořád mírně pobolívá v oblasti kotníku, šlapu nakřivo, domluvený termín u sportovního maséra není zbytečný
  • jedna zastávka vlakem navíc nám běžecky přidala jen 2 km! No toto?
  • na Vltava run je potřeba s sebou nést mobil, je to v pravidlech. Já i Zuzka budeme muset pořešit, jak a v čem ten mobil poneseme. Verča i Jana mají krásné běžecké batůžky. Vypadá to, že se budeme muset vydat „na shopping“.
WP_20170326_10_01_46_Pro
stejně jako před týdnem – ovce jsou na své stráni spokojené

V úterý ráo si u maséra připadám jako ojeté auto v servisu. To co mne pobolívalo, není mimoděk podvrtnutý kotník. Takto se to sice tvářilo, ale masér velmi rychle odhaluje příčinu úplně jinde v noze. O dobrého půl metru výše. Po půl hodině jeho usilovné práce si začínám připadat stejně důležitě jak Pavel Nedvěd před zápasem. Ten pocit je docela fajn – neměla bych sem chodit pravidelně? Později během dne mne občas píchne v koleni druhé nohy, tu zabolí v zádech. Hm… možná ten termín jarního půlmaratonu v Praze není zase tak ideální – někomu koliduje se zpracováním daňových priznání, mně zase s jarní prací na zahradě. (a to jsem to přehazování kompostu záměrně nechala na termín PO půlmaratonu!)

WP_20170326_10_01_25_Pro               WP_20170326_10_31_24_Pro

 

WP_20170326_10_31_28_Pro
na Hostivařské přehradě

 

Kolovraty
trasa „zájezdu“

 

WP_20170326_10_32_05_Pro

1 komentář: „Druhý běžecký „zájezd“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s