Nedělní etapy

Naše auto č. 1 si na nedělní ranní etapy objednalo buzení telefonem. Až na předávce jsme se dozvěděli, jaké drama se v noci odehrálo. Holky šly spát, a aby jim nepípaly na telefonech zprávy o předávkách, tak si daly režim letadlo. Všechny. Vzbudily se ve chvíli, kdy Alena měla doběhnout na předávku za 20 minut a bylo potřeba dojet tam 7 km. Jediné co řidička Pavlína a běžkyně Veronika stihly, bylo nandání kontaktních čoček. Veronika vyběhla na trať v 1:54 tak trošku „narychlo“.

Snímek 014

Auto číslo 1 bojovalo se ztuhlýma nohama – tedy rozumějte tomu – po 2x odběhnutých 10 km nemáte čas se v klidu rozklusat. Je potřeba dojet na další předávku. Takže sednete do auta a honem se jede dál. Tam už nejde většinou z auta ani vystoupit, běžec zalomený do pravého úhle ve tvaru automobilové sedačky obvykle vypadne ze dveří sám a potom se komickým krokem potácí sledovat předávku. Na bolavé a zatuhlé nohy vytáhla Kamila V. před spaním z tašky mast, která prý slibovala zázračný účinek. Smrdělo to velmi. Jaksi povědomě. „Kami, co to je?“ – „Asi kafr, či co já vím.“ – Johy: „Já vím, už si vzpomínám, co mi ten smrad připomíná. Toi toiky. Teda ne obsah, jako myslím tu chemii v nich…“ Bylo to přesné. Jako toi toi smrděla v noci celá naše chatka. Ale mast opravdu pomohla.

Na ranní předávce jsme čekaly, že uvidíme unavené trosky po těžkých nočních etapách. Holky zářily štěstím – v noci se běželo dobře, rychle, nesvítilo slunce (překvapivě), nebylo horko.

IMG-20170514-WA0006
Zuzka hodnotila svoji noční etapu za rozbřesku jako krásný zážitek
IMG-20170514-WA0010
šťastné běžkyně po nočních etapách
IMG-20170514-WA0009
6:48 – předávka z Jany na Helenu – Kostelec nad Vltavou – radostně na úsek obtížnosti 4

Další dramatické situace nastala při předávce pod Orlickou přehradou (Solenice). Kamila stojí na mostě, sleduje přibíhající běžce. Najednou slyším u auta: „Honem, Johy už běží.“ Veronika ale stojí ve frontě na Toi toi. Po ranním úseku mám na totálně ztuhlých nohách žabky, hrabu se u auta v tašce. „Veronikóóó! Honem!“ řvu na celé parkoviště a snažím se běžet směrem k záchodům. Marně. Vzmohla jsem se jen na komické klopýtání. Běžci u okolních aut se přidávají: „Veronikó!“ Verča sice mírně protestuje že si ani nestihla odskočit, ale disciplinovaně okamžitě vybíhá svým skvělým tempem vzhůru do kopce.

WP_20170514_08_40_45_Pro
nedělní ráno v Solenicích – Johy po svém třetím úseku

V půl deváté ráno je už brutální horko. Kamila se svého dalšího úseku obává o to více, že je opět do kopce. Na předávce v Kamýku nad Vltavou již potkáváme běžce s otejpovanýma nohama, někteří se v cíli předávky hroutí, kolegové je odnášejí.

WP_20170514_09_33_34_Pro
Veronika a Kamila v Kamýku – horko na padnutí

Věrka s Kamilou S. – Líchovy – Štola Josef

IMG-20170514-WA0023
Kamila se snaží doběhnout „ty konkurenční ženské“ a nasazuje třetí kosmickou rychlost

IMG-20170514-WA0024

Alena s horkem bojuje na Živohošti

IMG-20170514-WA0029
Martina má na neděli v rozpisu nejtěžší etapu celého závodu – Třebenice s brutálním stoupáním na Hradišťko. Je hrdinka – celé do odběhla, i ty schody vyklusala, chůze se nekonala.

Veronika to rve co se dá

IMG-20170514-WA0037
poslední předávka celého závodu – Jana na Zuzku na Zbraslavi

Neděle nebyla jen o běhu. Když posádka prvního auta seděla po dobrém obědě v cukrárně a sledovala krupobití za oknem, povídá Johy: „Teď máme několik hodin času. Co budeme dělat? Ležet venku na trávě se nedá, prší. Ani na výlet jít nikam nemůžeme, protože už vůbec nikam nedojdeme.“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s